Słowenia zimą i na Sylwestra

Słowenia to idealny wybór nie tylko latem, ale także zimą. To bowiem kraj, który obfituje w wiele atrakcji. Jeśli więc planujesz urlop zimowy, zastanów się, czy Alpy Julijskie nie będą najlepszym wyborem! Zimą czeka tu bowiem na Ciebie wiele wyciągów narciarskich – co z pewnością jest atrakcją nie tylko dla narciarzy, ale też dla snowboardzistów.

Tym, co wyróżnia słoweńskie ośrodki narciarskie od innych, jest bogactwo przyrodnicze, malowniczość gór oraz pyszna kuchnia. Każdy z ośrodków narciarskich, jakie znajdują się w poszczególnych krainach Słowenii, jest wyjątkowy i przyciąga turystów-narciarzy, dzięki innym atrakcjom. Bardzo ważnym aspektem jest klimat, który zmienia się w zależności od tego, w jakim regionie znajduje się dany ośrodek.

Jedne z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Słowenii:

  • Kanin – najwyżej usytuowane centrum narciarskie (położone właściwie na samej granicy z Włochami, ponad 2000 m. n. p. m.). Ta urokliwa miejscowość łączy w sobie zarówno cechy klimatu śródziemnomorskiego, jak i ducha Alp Julijskich. Koszt całodniowego biletu to dla osób dorosłych 30 euro, natomiast dla dzieci – 20 euro.
  • Vogel – ośrodek narciarski położony w samym centrum Triglavskiego Parku Narodowego, nad jeziorem Bohinj. Znajduje się tu wiele tras narciarski o zróżnicowanym poziomie trudności. Koszt całodniowego biletu to dla osób dorosłych 26 euro, natomiast dla dzieci – 17 euro.
  • Rogla – w tej miejscowości znajduje się wiele tras biegowych, co ważne, o różnym stopniu trudności. Dodatkowe atrakcje to m.in.: bogata oferta sportów wodnych oraz ośrodki Spa. Koszt całodniowego biletu to dla osób dorosłych 29 euro, natomiast dla dzieci – 16 euro.

Zimą, poza możliwością jazdy na nartach czy snowboardzie, na turystów czeka również wiele innych atrakcji. Jedną z nich jest możliwość spędzenia sylwestra w Alpach Julijskich. Sylwester w Słowenii to z pewnością wielka przygoda, bowiem malowniczość okolicy, daje dodatkowe wrażenia…